Tehnični dan je drugi dan v tednu dejavnosti. Dnevna tematika je Šmihci živimo Novo mesto.

V 1. razredu vlada prav prijetno vzdušje, saj otroci po skupinah rišejo Novo mesto. Ogledali so si projekcijo in se naučili nekaj o novomeškem grbu.

Ko sva prišle v 2. razred, so učenci pokazali svoje znanje o situlah in jih izdelali.

V 3. razredu je bilo zelo pomembno, da so poslušali in opazovali na včerajšnjem pohodu. Učenci izdelujejo makete znanih zgradb v Novem mestu, rišejo razglednice. Obiskala jih je slikarka Stanka Hrvatin, ki res obvlada svoje delo. Pravi, da uživa v družbi otrok. Otroci pa le tiho in z željo opazujejo, da postanejo tako dobri kot ona. Seveda pa tudi sami slikajo in pri tem uživajo. Miha in Tevž pa sta navdušena nad tem in pravita, da bi to lahko počeli večkrat.

Učenci v 6. razredu šivajo, izdelujejo cofke in vežejo. Učiteljica Nada Šterk pravi, da učenci še niso vešči, a po njihovih obrazih se vidi, da uživajo v tem. Tako so nam povedali Nina, Ema in Matevž, ki se strinjajo, da je izdelovanje cofkov nekaj najboljšega.

Učenci 7. razreda delajo izdelke z motivom Novega mesta. Izdelujejo jih še iz lesa s postopkom itarzije.

V 8. razredu učenci slikajo razglednice Novega mesta, ki bodo razstavljene.

9. razred pa se preizkuša z izdelavo plakata, power pointa, zloženke in napisov za panoje.

Petra Lozar in Iva Baša, 7. razred