Skoči na glavno vsebino
Select Page

Planinski krožek

  Planinski krožek OŠ Šmihel deluje v okviru Pohodniškega društva Novo mesto in Planinskega društva Krka.   

Naše osnovno vodilo je navajanje mladih na aktivno preživljanje prostega časa v naravi. Krožek vključuje učence od 1. do 9. razreda. Učence od 1. do 3. razreda na pohodih spremljajo starši. Na naše pohode pa vljudno vabimo tudi starše, stare starše in ostale sorodnike starejših učencev.

Vabimo te, da se pridružiš planinskemu krožku, kjer se bomo seznanjali z osnovami planinstva in hodili na izlete. Planinski izleti bodo izvedeni ob sobotah enkrat mesečno. V poletnih mesecih pa se boš imel možnost udeležiti večdnevnega planinskega tabora.

O aktivnostih planinskega krožka boste obveščeni vsaj teden dni pred izvedbo preko obvestila na spletni strani in obvestila v šoli.

Kaj potrebujemo?                                                                               

  • primerno obutev,
  • oblačila prilagojena vremenskim razmeram in letnemu času (večslojna),                                             
  • nahrbtnik, hrano, pijačo,
  • vrečko za smeti,
  • dobro voljo in nekaj kondicije.

Hrana in pijača?                                                                                                                                 

Sveže, suho sadje ali zelenjava, kruh, pecivo, sendviči, čokolada (nekaj od naštetega). Najprimernejša pijača je VODA, brez okusa.

Članarina?     

Vabimo vas, da se včlanite v enega od društev s katerim sodelujemo. S tem boste zavarovani na pohodih in taborih, koristili pa boste lahko tudi različne ugodnosti, ki jih svojim članom nudi Planinska zveza Slovenije. Učenci ob vplačani članarini dobite dnevnike Mladi planinec. Plačana članarina ni pogoj za sodelovanje pri planinskem krožku.

                                                                                                                                                                                                                               

(Skupno 527 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST