Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 7. 2. 2024, je za celotno šolo potekal kulturni dan v znamenju Prešerna in projekta Rastoča knjiga. Učenci smo spoznavali življenjsko pot našega največjega slovenskega pesnika in počastili njegov pomen za razvoj književnosti in kulture. Večji del dneva pa je potekal v znamenju vrednot, saj smo učenci pisali izvirne zgodbe in pesmi  ter ustvarjali TV oglas na izbrano razredno vrednoto.

Po ustvarjalnih delavnicah je sledila še kulturna prireditev, ki sta jo zasnovali učiteljici Leja Verbič in Darja Rudman. Voditelja prireditve sta bila osmošolca Lovro Selan in Katja Abram v vlogah Prešerna in Julije. Gledalce sta popeljala po različnih krajih Slovenije, kjer so živeli znani slovenski književniki, katerih obletnice obeležujemo v letošnjem letu.

Prireditev so zaznamovale pevske in inštrumentalne točke ter deklamacije in recitacije znamenitih pesnitev, v katerih smo lahko začutili občutenja ljubezni in narodne zavesti slovenskih literatov.

 

                                                                                                                                    Medijski krožek:  Alja B., Džejlana J., Maša G.

Galerija slik:

(Skupno 300 obiskov, današnjih obiskov 3)
DOSTOPNOST