Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 15. junija, so se v telovadnici naše šole zbrali starši, delavci šole, člani sveta staršev in sveta šole na valeti z naslovom Na postaji svojih sanj. Scenarij valete je zasnovala učiteljica Karmen Jenič. Po slovenski himni je vse zbrane pozdravil Bor Zirkelbach z željo, da skupaj uživamo v zadnji skupni vožnji devetošolcev. Valeta se je začela s prihodom učencev 9. a z razredničarko Mojco Šumlaj in učencev 9. b z razrednikom Andrejem Prahom ter s prvo plesno točko. Po prvi odigrani kitici pesmi Ta vlak se devetošolci usedejo v kupeje na Železniški postaji Šmihel. Postaje so zelo pomemben del potovanja. Brez postaj ne bi bili to, kar so. Vse zbrane so poimenovali sopotnike, kajti z njimi so potovali po posameznih manjših postajah njihove osnovne šole in njihovega življenja. Takoj na začetku so poseben pozdrav namenili gospe ravnateljici, magistrici Ireni Hlača, ter predsednici sveta staršev, magistrici Gabi Ogulin Počrvina. Spregovorili sta o svojih občutkih, kako je bilo potovati z njimi. Devetošolci so se predstavili na postajah po triletjih z zgodbami. Predstavili so se s plesnimi točkami, zaigrali so na instrumente in zapeli. Ravnateljica šole je podelila priznanja za prizadevnost in uspešnost, priznanja za odličnost in priznanja za devetletno zvestobo knjigi. Devetošolci so se staršem zahvalili s cvetom, kajti skozi njihovo potovanje so prispevali ogromno. Kupovali so jim vozovnice za vstop na vlak njihovega življenjskega potovanja. Pod največjimi klanci so jih prijeli za roko ter jih peljali po njih. Mnogo zahtevnih ovinkov bi bilo brez njihove pomoči težko premagati. Osnovna šola Šmihel se je na poseben način zahvalila enemu izmed devetošolcev, in sicer tistemu, ki je v devetletnem potovanju naredil največji vtis na učiteljski zbor – bodisi z uspehi bodisi s spoštljivim odnosom. Podelili so še najvišje priznanje – nagrado šole. To skrivnost, kdo izmed potnikov bo prejel zahvalo šole, je razkrila gospa ravnateljica. Nagrado šole si je prislužila Pija Kapš. Devetošolci so se zahvalili še vsem zaposlenim na Šmihelskih železnicah. Od vseh zbranih na valeti Na poti svojih sanj so se poslovili s pesmijo Zgodba o prijateljstvu.

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj

(Skupno 1.777 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST