Skoči na glavno vsebino
Select Page

Na pobudo predsednika vlade dr. Roberta Goloba smo v petek, 12. 5. 2023, 2. in 3. šolsko uro izvedli vsebine, ki bodo namenjene dnevu kulture nenasilja in strpnosti. Čeprav se vsakodnevno učimo strpnosti in nenasilne komunikacije, smo se ta dan še posebej posvetili temu in pripravili raznoliko delo po vseh oddelkih. Z medijkama Aljo in Mašo sva Manca in Eli obiskovali oddelke in spremljali delo učencev od 1. do 9. razreda. V razredih prve triade je tema krožila predvsem o čustvih, kako ta prepoznamo in na njih reagiramo, ob pogovoru so učenci prebrali tudi kakšno pravljico ali si ogledal kakšno risanko o čustvih. Učenci 2.b pa so izvedli zanimivo igro, v kateri so prikazovali čustva z gibanjem. V višjih razredih so se učenci z učitelji pogovarjali o nasilju, strpnosti, občutkih in se tako med seboj še bolj povezali. 7.a je to prikazal z vrvico, ki so jo prepletli med seboj. Nekateri razredi so se lotili tudi ustvarjanja plakatov, risbic in krajših besedil. Zanimiva dejavnost je potekala tudi v 9.b, v katerem so izdelovali tehnične izdelke in se ob tem pomirili. Učitelji so nas ozavestili tudi o tem kaj storiti če smo priča ali žrtev nasilja. Učenci menijo, da je ta dan pomemben in da nam je pomagal da se zavedamo, da nasilje ni spremenljivo in da obstajajo načini za preprečevanje njegove pojavnosti. Kot piše v Dhammapadu »Boljša kot več tisoč odvečnih besed je ena sama beseda, ki prinese mir.«

(Skupno 176 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST