Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek, 22. 3. 2024, smo devetošolci imeli tehniški dan na temo elektrike. Uvodni uri v šoli sta bili namenjeni pridobivanju informacij o električni energiji, da bi naredili dober vtis na zaposlene v podjetju GEN-I. Po malici smo krenili z avtobusom do sedeža podjetja v Krškem.

Po prisrčnem sprejemu smo se učenci razdelili v dve skupini in sledili navodilom izvajalcev. Aktivno smo sodelovali z vprašanji, širili svoje znanje in se še posebej razveselili vstopa v eksperimentalno sobo, kjer smo preizkušali različne možnosti pridobivanja električne energije.

Presenetili so nas podatki, da Nemčija le ni tako »zelena« kakor se oglašuje, da Islandija in Norveška prednjačita v obnovljivih virih energije za proizvodnjo elektrike in tudi dejstvo, da Slovenija kljub naporom še vedno večinsko pridobiva elektriko z jedrsko energijo.

SKUPAJ SE UČIMO IN GRADIMO ZELENO PRIHODNOST!

Medijski center:

devetošolci

 

 

(Skupno 267 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST