Novo šolsko leto se je začelo z nasmejanimi obrazi in s spodbudnimi željami, da bo to šolsko leto uspešno in polno novega znanja, prijateljev in prijetnih ter nepozabnih dogodivščin. Letos bo OŠ Šmihel obiskovalo 453 učencev, 370 na matični šoli in 83 na PŠ Birčna vas. Prvič pa je šolski prag prestopilo 74 prvošolčkov, 52 na matični šoli in 22 na PŠ Birčna vas.

Letošnje poletje je minilo v znamenju preurejanja notranjosti šole, saj je matična šola Šmihel s pomočjo donacije podjetja PPG prepleskala vse stene v učilnicah, hodnikih, garderobi telovadnice in telovadnico. Prvi šolski dan sta učenca Tjara Stepanovska, 3. a in Erazem Kovač, 9. a ter predstavnik podjetja PPG gospod Dejan Stepanovki simbolno prerezali trak in prenovljene učilnice predali v uporabo našim učencem.

V projektu New Paint for a New Start (Nove barve za nov začetek) zaposleni družbe PPG po vsem svetu v mesecu juliju prostovoljno namenjajo svoj čas preoblikovanju 36 šol in pomoči lokalnim učencem. Na podlagi uporabe barv družbe PPG in strokovnega znanja o barvah je cilj vsakega projekta ustvariti privlačne prostore za učence, kjer se lahko učijo in razvijajo. Letos je podjetje PPG v ta namen doniralo 1 milijon eurov.

Projekt je združil več kot 30 prostovoljcev; delavce podjetja PPG, učitelje, starše in ekipo slikopleskarja za barvanje 18 učilnic, hodnikov in zunanjih lesenih igral, ki so skupaj prepleskali skoraj 5.000 m². PPG je doniral več kot 58.000 eurov. Projekt smo zaključili z dnevom prostovoljstva 27. julija 2022.

Stene so odete v nove, živahne barve, ki naj  bodo učencem še dodatna motivacija za delo. Novo celotno šolsko leto naj nas vodi ime projekta – NOVE BARVE ZA NOV ZAČETEK. Podjetju PPG smo izredno hvaležni, da so nam z donacijo sredstev omogočili prenovo notranjosti šole, polepšali in v nove barve odeli naša zunanja igrala in poskrbeli za nakup nove športne opreme (namiznoteniških miz, žog, obročev, šprintaric in ostalih pomembnih rekvizitov, ki jih boste uporabljali učenci pri urah športne vzgoje).  Hvala vam …

Romana Šarec Rojc, ravnateljica

Povezave do prispevkov: