Skoči na glavno vsebino
Select Page

Shema šolskega sadja

shema

Ker se na šoli zavedamo pomembnosti uživanja sadja in zelenjave pri otrocih, smo se v šolskem letu 2013/14 ponovno vključili v evropski projekt »Shema šolskega sadja«.

Sadje in zelenjava predstavljata pomembno skupino živil v uravnoteženem jedilniku vsakega posameznika in veliko prispevata k ohranjanju zdravja, zato se trudimo k dosledni izpeljavi zastavljene sheme.

grozdje jabolka

SŠS je promocijski ukrep Skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave. Namen tega ukrepa je spodbuditi trend porabe sadja in zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih, ki prav tako povečuje tveganje za nastanek številnih kroničnih nenalezljivih bolezni sodobnega časa.

Spremljevalne aktivnosti:

  • anketiranje učencev ob začetku in na koncu šolskega leta,
  • učenci so izdelali plakat sheme šolskega sadja in ga izobesili v avli šole,
  • sodelovanje z lokalnimi pridelovalci sadja in zelenjave,

Več informacij najdete na spletnih straneh:

http://www.arsktrp.gov.si/si/storitve_ukrepi/trzni_ukrepi/solska_prehrana/shema_solskega_sadja/

http://www.shemasolskegasadja.si/

Pripravila: Vesna Tomšič

 

ANKETA: šolska shema 2023/2024

(Skupno 1.325 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST