Šestošolci so si, v okviru knjižnično-informacijskih znanj, ogledali potujočo knjižnico, ki ima svoje postajališče v neposredni bližini naše šole, in sicer pri Domu starejših občanov v Šmihelu.

Potujoča knjižnica ali bibliobus je potujoča enota knjižnice Mirana Jarca Novo mesto, ki kraje po Dolenjski obiskuje že od leta 1978, že nekaj let pa razveseljuje tudi bralce ob meji, na Hrvaškem. Poleg krajevnih skupnosti obiskuje tudi delovne organizacije. Potujoča knjižnica vozi po objavljenem urniku. Njeno poslovanje je avtomatizirano, možnost iskanja informacij po knjižničnem gradivu nudi sistem COBISS.

S potujočo knjižnico se Knjižnica Mirana Jarca trudi  približati knjigo bralcem iz bolj oddaljenih predelov novomeške občine. Knjižnična mreža obsega 60 postajališč v 11-ih občinah.

Prepričali smo se lahko, da je potujoča knjižnica splošna knjižnica v malem, ki je namenjena bralcem vseh starosti. Odlikuje jo dobra založenost in vedno prijazen knjižničar Luka.