V soboto, 18. 11. 2023, je v Tržiču potekalo regijsko planinsko tekmovanje Mladina in gore. Naša šola se je tekmovanja udeležila prvič. Sodelovali smo z dvema ekipama, v vsaki so bili 4 učenci. V prvi ekipi so bili Valentin Bele, Rožle Pirc, Kyra Markovič Hvala in Mija Meštrič, v drugi ekipi pa Val Markovič Hvala, Jakob Jerkovič, Nik Bernik in Noa Tentor Bogovič.

Tekmovalni dan smo začeli že ob 7.40, ko smo se z avtobusom odpravili od Šmihela do Tržiča. Pot je trajala uro in pol. Ko smo prišli do Osnovne šole Tržič, kjer je potekalo tekmovanje, smo se najprej prijavili. Pričakal nas je prijazen in topel sprejem, vsi tekmovalci pa so dobili v dar knjige. Sledil je uvodni kulturni program, ki so ga učenci in učitelji Osnovne šole Tržič prikazali zelo zanimivo. Predstavili so tudi pomen planinstva in ob koncu še protokol tekmovanja.

Ob 10.30 so se tekmovalci odpravili v učilnice in pisali teste 45 minut. Svoje teoretično znanje so preizkušale ekipe iz različnih koncev Slovenije. Sodelovalo je kar 53 ekip.  Po končanem pisnem preizkusu smo imeli malico.

V času,  ko je komisija popravljala teste, smo se tekmovalci in njihovi mentorji sprehodili po Tržiču. Učiteljica OŠ Tržič nam je med sprehodom pokazala in povedala veliko zanimivosti o tem kraju. Tako smo imeli priložnost bolje spoznati Tržič.

Po prihodu nazaj v šolo, smo še nekaj časa nestrpno čakali na izid rezultatov. Le 11 ekip je uspelo priti na državno tekmovanje. Tokrat nismo bili med njimi, a smo bili le 4 točke oddaljeni, kar je dobra popotnica za naprej.

Z zavedanjem, da je pridobljeno znanje lahko koristno v vsakem trenutku, saj so vsebine zelo življenjske, smo se v popoldanskih urah vrnili v Novo mesto.

Pripravili: Katja Abram, Damjana Burgar