V torek, 25. 10. 2022, je na Državnem svetu v Ljubljani potekal 2. festival Rastoče knjige. Med devetimi sodelujočimi šolami je bila tudi naša. Devetošolki Eli Gorjanc in Manca Meštrič sta predstavili delovanje Rastoče knjige OŠ Šmihel, in sicer za obdobje po 1. festivalu, to je od leta 2018 do danes. V preddverju državnega sveta, ki se nahaja v zgradbi slovenskega parlamenta, smo vsi sodelujoči pripravili razstavo izdelkov, ki so nastali ob vsakoletnem zaključku projekta. Na našem razstavnem prostoru so obiskovalci lahko videli naše knjige, koledar, spominsko knjigo, pisma Deklici z Rastočo knjigo in druge. Opremili smo jih z mislimi, ki krasijo podstavke naše Šmihelčanke in Birčanke ter so nam vodilo pri našem delu. Obe učenki sta odlično opravili svoj nastop in prejeli kar nekaj pohval. Ob začetku tega velikega dogodka so nas pozdravili predsednik Državnega sveta Republike Slovenije, gospod Alojz Kovšca, predsednica Društva Rastoča knjiga,  gospa Marijana Kolenko, ter idejni oče Rastoče knjige, dr. Janez Gabrijelčič.

zapisala: Marjetka Dragman, koordinatorica Rastoče knjige OŠ Šmihel

Celotno dogajanje si lahko ogledate na naslednji povezavi:

2. festival Rastoče knjige