Lansko leto je minilo sto let odkar je v uporabi Knafelčeva markacija (prepoznavna bela pika, obrobljena z rdečim kolobarjem), ki planincem kaže pravo pot. Leta 1922 jo je iznašel takratni načelnik markacijskega odbora Slovenskega planinskega društva Alojz Knafelc, ki je bil rojen v Novem mestu.

Mestna občina Novo mesto in Planinsko društvo Krka Novo mesto sta ob tej priložnosti razpisala nagradni fotografski in likovni natečaj, ki je potekal od 19. 9. do 15. 11. 2022.

Na natečaj je prispelo 35 fotografij in 54 likovnih izdelkov, pri ustvarjanju katerih je sodelovalo več kot 100 posameznikov in otrok iz osnovnih šol ter vrtcev.

Prispele likovne izdelke in fotografije je ocenjevala petčlanska komisija in izbrala 5 fotografij in 6 likovnih izdelkov.

Likovni izdelek učenke Aline Zupančič (4. a) je prejel nagrado za odlično 3. mesto.

V imenu OŠ Šmihel je zahvalo sprejela Marjetka Dragman.

Nagrade je avtorjem najboljših likovnih del podelil predsednik Planinske zveze Slovenije Jože Rovan.

Učenki Alini iskreno čestitamo!

Mentor: Boštjan Hribar