V preteklem tednu od 3. do 9. oktobra smo na naši šoli pozornost in dejavnosti v podaljšanem bivanju namenili Tednu otroka. Letošnji teden je nosil sporočilo »SKUPAJ SE IMAMO DOBRO« in se je osredotočal na spodbujanje prijateljstva, druženje s sovrstniki, povezovanje in pogovore v živo ter sproščene zabave. Ravnateljica nas je na sestanku spodbudila, da to učitelji vnesemo v svoje delo v tem tednu.

Vreme je v preteklem tednu odlično sodelovalo s prijetnimi in toplimi sončnimi žarki. Tako smo večino časa v podaljšanem bivanju preživeli na šolskem igrišču. Za otroke smo pripravili krede, žoge, frizbije, družabne igre in balone ter jih spodbudili k igri, zabavi in povezovanju.

Otroci so risali zemljevide za iskanje zaklada, prinesli svoje igre, risali, barvali s kredami, se igrali šolo teka, se gugali, si pripovedovali zabavne zgodbice v senci dreves, plesali, peli in uživali v pisanih balonih, ki so leteli po zraku.

Lepo je bilo videti tudi naše prvošolce, kako so pogumno tekali po igrišču in se v igri in pogovoru povezovali tudi s starejšimi vrstniki. Opaziti je bilo tudi prve simpatije med našimi otroki in veliko število srčkov po betonski podlagi, ki je oživela v pisanih barvah in igrivi otroški energiji.

Po klepetu z nekaterimi učenci, ki so najdlje časa ostajali v podaljšanem bivanju, je bilo slišati, da so se skupaj imeli res dobro. Ko so po njih prišli starši, kar niso hoteli domov. Otroci so delovali sproščeno, igrivo in radostno. V tem tednu pa smo se z učenci učili tudi prijazne, nenasilne komunikacije in si vzeli čas za pogovor, kadar je bil le-ta potreben. Da so se otroci skupaj res imelo lepo, je bilo še posebej zaznati v petek, ko so se zadnji učenci z navdušenjem dogovarjali, da se bodo družili še pozno popoldne in nadaljevali svoje radostno razpoloženje in povezovanje doma pri enem od sošolcev. Teden otroka smo v podaljšanjem bivanju zaključili ob veseli glasbi, ki so jo predlagali učenci, plesu in »balončkanju«.

Zagotovo bomo moto tega tedna prenesli v naše nadaljnje dni v šoli in se potrudili, da se bomo še naprej imeli lepo.

Nives Švajger, učiteljica PB