Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci 3. a in 3. b razreda so v okviru Knjižnično informacijskih znanj obiskali Knjižnico Mirana Jarca. Knjižničarka Helena Brulc je učence najprej popeljala po oddelku za mladino, kjer je tudi vodja. Največ pozornosti je namenila predstavitvi kotička za dislektike, kjer se nahaja lažje berljivo gradivo, ki je primerno tudi za učence, ki jim materni jezik ni slovenščina. Prav tako so si ogledali postavitev leposlovja in poučnih knjig ter jo primerjali s postavitvijo v šolski knjižnici. Izvedeli so, da zelo dobre knjige dobijo oznako Zlata hruška. Na študijskem oddelku so si ogledali postavitev knjižnega gradiva po sistemu UDK. Učenci so hitro ugotovili, da manjkata dve skupini, in sicer 4 in 8. Na oddelku za odrasle jim je knjižničarka predstavila zelo zanimivo označevanje knjig s piktogrami. Tako lahko bralec hitreje najde želeno knjigo. Na  oddelku za odrasle smo odkrili skupino 8, kjer se nahajajo leposlovna dela, slovarji, učbeniki ter priročniki s področja jezikoslovja. Skupine 4 pa ni bilo nikjer, saj ta skupina še ni zasedena. Sprehod po knjižnici je bil poučen in zanimiv. Ugotovili smo, da je knjižnica zelo velika in lepa in da ima ogromno število knjig in drugega gradiva. V nadaljevanju smo se preselili v Trdinovo čitalnico, kjer je knjižničarka predstavila veliko zanimivih poučnih knjig in učence spodbudila k branju v poletnih mesecih. Učenci, ki še nimajo svoje izkaznice, so prejeli vpisnico. Tretješolci so zelo zbrano spremljali vse omenjene dejavnosti in pokazali veliko mero radovednosti, zato so bili deležni pohvale spremljevalk in zaposlenih v Knjižnici Mirana Jarca.

zapisala: knjižničarka Meta Dragman

(Skupno 422 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST