Na dan slovenske hrane, ki ga obeležujemo vsak tretji petek v novembru, letos 17. novembra, bo že trinajstič potekal Tradicionalni slovenski zajtrk.

Glavni namen dneva slovenske hrane je poudarjanje v Sloveniji pridelane hrane, ki se ji na ta dan nameni dodatno pozornost, lokalnim pridelovalcem in predelovalcem hrane. S praznovanjem dneva slovenske hrane in odločitvami za lokalno pridelano hrano, podpiramo napore naših pridelovalcev in predelovalcev hrane in izražamo spoštovanje do njihovega dela.

Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk bo že dvanajsti po vrsti in bo potekal pod sloganom »Kruh za zajtrk – super dan.«

Tradicionalni slovenski zajtrk sestavljajo kruh, maslo, med, mleko in jabolko ali drugo sadje slovenskega porekla.

Letošnji Tradicionalni zajtrk bomo izvedli na Osnovni šoli Šmihel in na podružnični šoli Birčna vas v petek, 17. 11. 2023, med 7.00 in 8.00 uro v šolski jedilnici.

Vabljeni in dober tek!