Skoči na glavno vsebino
Select Page

Na naši šoli smo v podaljšanem bivanju obeležili Teden otroka, ki je letos potekal od 3. do 9. oktobra pod geslom “Svet, v katerem želim živeti”. Prebrali smo poslanico. Pod vodstvom športnega učitelja Boštjana Mikliča so se učenci ogreli in razgibali. Po skupinah smo izvedli številne raznovrstne dejavnosti. Z barvnimi kredami so risali po asfaltu na temo Svet, v katerem želim živeti. Nastale so prave umetnine. Odbijali so balone in se tako srečali z zabavno odbojko. Zadevali so cilj, igrali tenis, balinali ter tekli pod vrtečo kolebnico. Z dejavnostmi smo bili vsi zelo zadovoljni. Ob tem smo poudarili vrednote, in sicer sodelovanje, spodbujanje, zdrav način življenja, razvijanje veščin, »fair play« …

Tretješolci so ob koncu zapisali, katera dejavnost jim je bila najbolj všeč:

– ko smo risali, ker rada rišem;

– zbijanje balonov, ker smo jih lovili;

– podajanje balonov čez mrežo, ker je bilo zabavno;

– risanje, narisal sem kombi;

– igre z baloni, risanje po tleh, tek pod vrtečo vrvjo in balinčkanje, ker je bil to poseben dan;

– balinanje;

– vse, najbolj pa odbojka;

– užival sem v risanju, narisal sem avto.

 Zapisi tretješolcev, v katerem svetu bi najraje živeli:

–  v svetu, kjer je mir, čistoča, ljubezen, razumevanje, lepi dnevi; najbolj si želim, da bi bil naš svet čist;

–  v svetu, kjer ni vojn;

–  v čistem, neonesnaženem svetu;

–  v pravljičnem svetu;

–  v vilinskem svetu;

–  v deželi sladkarij in sadja;

–  v svetu, kjer je veliko denarja.

Ema Kastrevc je zapisala: »Če radi bi živeli v svetu, kjer rožice cveto, kjer ptički pojo, potem čistite življenjski prostor. Če radi živeli bi v svetu umazani, z bacili in če radi bi, da vsi trpijo z boleznimi. To ne bi rada. Zato čistite svet!«

Šmihelčani v podaljšanem bivanju smo tako popestrili teden otroka z druženjem, ustvarjalnostjo in zabavo. Takšnih dni si še želimo.

Zapisala in fotografirala Helena Murgelj

 

(Skupno 242 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST