V petek, 22. 9. 2023, le dan pred praznikom slovenskega športa, smo na naši šoli izvedli športni dan za vse učence in  s tem počastili spomin na prvič odigrano slovensko himno na olimpijskih igrah v Sydneyju leta 2000, ko je Slovenija osvojila kar dve odličji.

Učitelji športa so organizirali raznolike športne aktivnosti in s tem pomagali uresničiti glavni namen praznika – spodbuditi vse Slovence k športnemu udejstvovanju.

Učenci 1.–5. razreda so se odpravili na pohod ob Krki, nato pa v plesnem ritmu prisostvovali živžavu na Glavnem trgu ob tednu mobilnosti. Šestošolci in sedmošolci so se preskusili v  kraljici športov – atletiki na Šolskem centru Novo mesto.

Osmošolci so čofotali in se razvajali v novem bazenskem kompleksu v Češči vasi, devetošolci pa so se s kolesi odpravili do OŠ Vavta vas. Športni predah so si privoščili na igrišču v Prečni ter pot nadaljevali mimo letališča ter Češče vasi nazaj do šole.

Šmihci smo v svojo energijo in aktivnostjo pregnali slabo vreme in preživeli odličen dan v športnem duhu.

Medijski center