Sedmošolci in sedmošolke so se letos v sklopu dodatnega pouka angleščine pripravljali na tekmovanje na malo drugačen način. Namesto klasičnega tekmovanja, ki spodbuja delo posameznika, gre v 7. razredu za timsko delo, spodbujanje ustvarjalnosti, medijske in digitalne pismenosti in snemanja kratkih filmov.

Sedem deklet v treh skupinah je pridno pisalo scenarij, snemalo prizore, urejalo videe itd. Krovna tema letošnjega razpisa je bila »United we stand, divided we fall«, ki poudarja pomen sodelovanja, solidarnosti, vzajemne pomoči in življenja v skupnosti.

Vse tri skupine so se uvrstile na državno tekmovanje. Za eno točko sta zgrešili bronasto priznanje Nika Petrina in Tisa Cvelbar (48 točk), ekipa s Saro Petrina, Manco Čretnik in Mišo Radoš je s 53 točkami osvojila bronasto priznanje, srebrno priznanje pa sta z 58 točkami (od skupno 70) osvojili Ula Muhič in Zoja Muhič.

Čestitke in pohvala za ustvarjalnost vsem sedmim, zlasti pa srebrnima nagrajenkama.

Mentor:

Jaka Darovec