V lanskem šolskem letu so učenci OŠ Šmihel uspešno sodelovali na likovnem natečaju »Moj bankovec za 15 evrov«, ki je potekal pod okriljem Banke Slovenije. Učenci so pokazali veliko likovne ustvarjalnosti in izvirnosti, saj je bilo med izbranimi deli kar pet izdelkov iz naše šole. Učenka letošnjega 7. B je izdelek ustvarila sama, učenci 2. B pa so ustvarjali v parih.

Med zmagovalnimi avtorji so bili: Lili Kapš, Ema Klobčar, Hana Rahael Kramar, Jaka Miklič, Svit Marković, Filip Petrina, Lorent Tafolli, Mia Vintar in Nuša Florijančič.

Vsem učencem iskreno čestitamo za dosežek!

Zmagovalni avtorji so bili v petek, 11. 11. 2022, povabljeni na razstavo zmagovalnih likovnih del in svečano podelitev priznanj. Na vabilo smo se z veseljem odzvali in se z vlakom odpravili v Ljubljano. Sedmošolka je spremljala program v prostorih Banke Slovenije, drugošolci pa so se najprej v Muzeju Banke Slovenije udeležili dveh delavnic, svečane podelitve priznanj in pogostitve, nato pa so si ogledali še razstavo likovnih del v banki.

Na dogodku, ki ga je organizirala Banka Slovenije, smo se naučili marsičesa novega, predvsem pa smo nabrali veliko spominov. Med drugim so se učenci naučili prepoznati ponarejen bankovec in spoznali guvernerja banke, g. Boštjana Vasleta. Za drugošolce je bil velik dogodek že sama vožnja z vlakom, ki smo si jo popestrili z branjem knjig. S tem smo uresničevali cilje šolskega projekta, knjige pa bomo vključili tudi v projekt Naša mala knjižnica – bralni vlakec.

Vsem učencem želimo še veliko navdiha in veselja pri ustvarjanju!

Zapisala:

Anja Hrovat, prof.