V torek, 28. 3. 2023, smo na šoli izvedli kulturni dan za učence 6.  in 7. razreda.

Šestošolci so se odpravili na potek po Novem mestu in si ogledali znamenitosti našega mesta, ki ima bogato zgodovino.  mesta. Ugotovili so, da obstaja veliko zanimivosti, ki jih doslej še niso poznali in skritih kotičkov. Učenci so izdelali razglednice z lepimi željami ob prazniku Novega mesta, ki ga obeležujemo 7. aprila.

Pohod so zaključili pred Kulturnim centrom Janeza Trdine in se pripravili na ogled glasbene predstave Lepotica in zver, ki jo je pripravila Glasbena šola Marjana Kozine.

Tam so se jim pridružili tudi sedmošolci, ki pa so dejavnosti v okviru kulturnega dne izvedli na šoli s tematiko Igramo se gledališče. Uvodoma so se seznanili z vsebino in igralsko zasedbo predstave Lepotica in zver, nato pa spoznali starodavno obliko gledališča – KAMIŠIBAJ, ki izvira iz Japonske. Učenci so se razdelili po skupinah in preizkusili svoje likovne in gledališke spretnosti v vlogi kamišibajkarjev.

Vsaka skupina je ustvarila svoj kamišibaj s predelavo znamenite pravljice Lepotica in zver v sodobni preobleki.

Tako učenci kot učitelji so bili zadovoljni s potekom kulturnega dne, na katerem so lahko z zanimivimi dejavnostmi izrazili svojo ustvarjalnost , še posebej pa so pohvalili ogledano predstavo in s ponosom občudovali nastopajoče učence naše šole.

Šestošolci vas vabijo na ogled razstave razglednic Novega mesta, ki bo v avli šole

Medijski center:

Maša G., Sanja L., Džejlana J.