Ura je 23:10. Danes (četrtek) dnevnik pišemo učitelji. Ker so si otroci to zaslužili. Običajno smo jih zbujali ob zvokih nežne jutranje glasbe, danes pa je iz zvočnika zagrmel glasni rock. Grimase na njihovih obrazih, ko so stopili iz sobe, so bile neprecenljive. Zajtrk, nekaj jutranjega »raztegovanja« (kot bi rekli nekateri), nato pa fantje hop v bazen, dekleta pa v merjenje ploščin, dolžin in vsega, kar v šoli v naravi obstaja v metrih in centimetrih. Kdaj bo kosilo? Čez 10 minut gremo. Lačni so ful drugačni. Rekli so, da je bilo danes kar mastno. Pa slano menda tudi. Pečen krompir in čevapčiči. Mmmm. Popoldne so bazensko izmeno opravile dekleta. Oziroma morske deklice. Njihova (pod)vodna tehnika je bila nadvse elegantna in tehnično izpiljena. Brez heca. Zlatih in srebrnih delfinčkov bo kar nekaj, več kot pri fantih. So pa bili fantje bolj uspešni pri repetiranju krožnikov pice na današnji večerji. Kot včeraj pri palačinkah. K sreči nihče ni bruhal, sem pa tja zgolj kakšna prebavna motnja. Nekje je pač treba pokazati, da zmoreš več. Večer smo sklenili s turnirjem v namiznem tenisu. Dekliška in fantovska izvedba. Na trenutke je bilo navijanje prav huronsko, igra pa tako napeta, da ni več nobena žogica ostala cela. Eno večjo je celo pregriznil pes. Vreme je tudi danes zdržalo, juhej! Jutri naredimo zaključek, se poigramo, pospravimo, nato pa se po kosilu vkrcamo na avtobus in odpeljemo proti Dolenjski. Bilo je res lepo.

Učitelji Matjaž, Damjana, Vesna in Jaka