V petek, 24. 5.2024, smo šestošolci imeli tehnčni dan. Ob začetku pouka smo se oddelki razporedili po učilnicah. Imeli smo tri delavnice.

Prvo je vodil učitelj Andrej Prah, kjer smo spoznali gugalnice prevesnice ter gugalnice nihalke. V parih smo jih tudi sestavljali in si ogledali njihovo nihanje.

Druga delavnico je imel učitelj Stanislav Papež, pri katerem smo iz lesa izdelovali gugalnico prevesnico. Pri tej delavnici smo morali biti zelo natančni, saj je lahko en napačen korak naredil veliko težav.

Pri tretji delavnici smo morali paziti na svoje prste, saj smo z kladivom zabijali žeblje v leseno ploščico. Nato smo ovijali volno okrog žebljev in tako ustvarili čudovite okraske.

Ta dan je bil zelo poučen in zagotovo smo vsi šestošolci uživali.

Nekaj utrinkov smo ujeli tudi v fotoaparat.

Medijski krožek:

Ota Škrbe in Lana Kutnar, 6. b