Na prvi oktobrski dan smo se učenci 6. razreda odpravili na pohod do Gospodične. Zbrali smo se na šolskem igrišču, kjer smo najprej razdelili pohodniško malico. Počakati smo morali sošolce iz Birčne vasi, nato pa smo se odpravili do avtobusnega postajališča pri Zdravstvenem domu Novo mesto.

Vožnja je hitro minila in kot bi mignil, smo že izstopili iz avtobusa, ki nas je odložil v vasi Gabrje.

Pred začetkom strme poti nam je vodička Majda povedala zanimivosti o Knafelčevi markaciji, o kateri smo izvedeli, da je iznajdba kartografa in strastnega planinca Alojza Knafelca iz Šmihela. Seznanili smo se tudi s pravili obnašanja planincev in zgodbami Janeza Trdine iz Bajk in povesti o Gorjancih. Nič nas ne preseneča, da je najvišji vrh Gorjancev poimenovan prav po njem.

Pričel se je naporen vzpon, ki so ga nekateri sošolci z lahkoto prehodili. Na vrhu smo se osvežili z bistro studenčnico, ki ima po legendi zdravilne moči, saj pomlajuje. Uživali smo v čudovitem razgledu na dolenjsko pokrajino, medtem ko smo malicali.

Vodička nas je pohvalila, ker smo hitro prišli do cilja, zato nam je ostalo še nekaj časa za sprehod do Krvavega kamna, o katerem krožijo različne legende s tragičnim koncem.

Ob slovesu nas je vodička povabila k sodelovanju v šolskem planinskem krožku, ki je namenjen vsem, ki so navdušeni nad pohodništvom. Vse informacije lahko dobijo na spletni strani šole pod zavihkom PLANINSKI KROŽEK.

Dan je bil čudovit, ker smo s pohodom naredili nekaj dobrega za svoje zdravje, a smo si priznali, da nas je pot pošteno utrudila.

Medijski center:

Učenci 6. b