Oktober

MISEL MESECA OKTOBRA

TEDEN OTROKA (3. – 11. 10. 2015)

V mesecu oktobru še prav posebej vsako leto znova namenjamo pozornost našim otrokom. Vsebinska usmeritev ob letošnjem Tednu otroka:

z geslom Nekaj ti moram povedati poudarjamo, kako pomembno in nujno je kakovostno sporazumevanje otroka z drugo osebo.

Otroci in mladostniki imajo različne individualne zmožnosti in veščine komunikacije.

Ob poslanici v Tednu otroka, ki jo je zapisal Andrej Rozman Roza, se doma pogovori s starši, v pomoč naj ti bodo naslednje usmeritve:

1. Ali imaš osebo, ki ji lahko zaupaš svoje težave, strahove, skrbi, želje, pričakovanja …?
  2. Na katere načine se najlažje izražaš (ustno, pisno, z gibom …)?
  3. V čem je prednost osebnega stika oz. odnosa v primerjavi s sporazumevanjem preko različnih socialnih omrežij (facebook, viber …)?

PESEM

Vabimo te, da svoja razmišljanja strneš v krajši zapis oz. zgodbo in jih do 23. 10. 2015 prineseš v knjižnico.

Vabljeni k ustvarjalnemu sodelovanju!

Članice projektnega tima