V torek, 7. februarja, smo imeli na OŠ Šmihel kulturni dan. V šolo smo prišli kot po navadi. Vsi učenci so odšli v svoje matične učilnice in ustvarjali na različne teme. Po končanem ustvarjanju smo se odpravili v telovadnico. Tam smo si ogledali prireditev Kultura raste z nami. Vsak razred je imel svojo točko. Prvi razred je zapel pesem Sneženi mož, drugošolci so zapeli Delamo snežaka, tretješolci pa so z instrumenti zaigrali Kuža pazi. Zelo so se potrudili. Nato sta prišla  po dva učenca iz vsakega razreda recitirat kitice pesem Toneta Pavčka Rastoča knjiga. Devetošolci  so zapeli pesem Slovenija od kod lepote tvoje. Četrtošolci pa so nam kot mali raziskovalci predstavili nekaj o Juliji Primic, saj so v okviru projekta kulturne dediščine – Mladi posvojijo spomenik, postali skrbniki Julijinega groba, ki je čisto blizu šole na šmihelskem pokopališču. Učenki 7. razreda sta recitirali Prešernovo pesem Kam. Potem pa so vsi sedmošolci zapeli pesem Novo mesto. Na koncu  so  osmošolci zaigrali in z zvočnimi efekti predstavili balado Povodni mož. Voditelja Maja Klobučar in Miha Kapš  sta vsem zaželela, da bi bili na Prešernov dan prešerni in da bo kultura še naprej rasla z nami.

Mia Makovec, 6. b,

Novinarski krožek