25., 30. septembra in 2. oktobra 2024 so Valentin Bele, Niah Orač, Kyra Markovič Hvala in Rožle Pirc sodelovali na podjetniškem projektu »Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti (ZUIP)«, ki ga v okviru programa »Mladim se dogaja« organizira Javna agencija Spirit v sodelovanju s konzorcijem še drugih osnovnih šol: OŠ Dolenjske toplice, OŠ Grm, OŠ Bršljin in OŠ Brusnice. 17. Podjetniški izziv Dolenjske se je glasil: Zberi, loči, uredi – TVOJ načrt za urejeno zbiranje odpadkov. Učenci so se lotili izziva, kako bi podjetju Presad pomagali estetsko in funkcionalno urediti posamične enote odpadkov. Pri iskanju rešitev so učenci upoštevali dejstvo, da se tudi v domačem okolju (šola, dom) pojavljajo odpadki, ki jih je potrebno ločevati in ustrezno urediti, da je okolica estetska in prijazna naravi.

Mentorica: Maja Zorič