Skoči na glavno vsebino
Select Page

Eko predstavniki in prostovoljci od 6. do 9. razreda so pod mentorskim vodstvom učitelja Alojza Hudelja na naši šoli dokončno uredili visoki gredi, ki smo jih postavili v preteklem šolskem letu na naravoslovnem dnevu ob obeležitvi dneva zemlje. Pripravili so plasti vejevja, listja, slame, zemlje in zopet slame, gnoja, še enkrat slame in humusa. Gredi bomo obogatili s prezimnimi zelišči. Zasejali bomo motovilec in zimsko solato v sodelovanju s Klubom Gaia in podjetjem Unichem. V začetku meseca oktobra nas bo obiskal agronom in skupaj bomo opravili delavnico setve jesenskih vrtnin. S seboj bo pripeljal zemljo ter ostala sredstva za oskrbo vrtnin. Pridelano zelenjavo bomo na željo učencev uporabili v šolski kuhinji. Veseli, da bomo pridelali eko zelenjavo, se zahvaljujemo vsem, ki so nam pomagali pri tem.

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj

(Skupno 232 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST