V sredo, 8. 5. 2019, se je 23 učencev naše šole udeležilo polfinalnega državnega tekmovanja v športni gimnastiki za osnovne šole. Tekmovanje je potekalo v Športnem domu Sevnica. Dosegli so naslednje visoke uvrstitve:

POSAMIČNO

– 1. mesto: Neža Erpič,

– 3. mesto: Kaja Podboj,

– 5. mesto: Ajda Bogataj,

– 5. mesto: Meta Kapš,

– 5. mesto: Jakob Hvala,

– 6. mesto: Lev Špes.

EKIPNO

– 1. mesto: starejše deklice: Kaja Podboj, Ajda Bogataj, Brina Gregorčič, Nika Podboj in Neža Erpič,

– 2. mesto: mlajše deklice: Meta Kapš, Darja Preskar, Marija Preskar, Sofija Preskar in Angelika Zajc,

– 2. mesto: starejši dečki: Jakob Hvala, Sergej Preskar, Matevž Hvala, Lev Špes in Teodor Zajc,

– 4. mesto: najmlajše deklice: Iza Medle, Ana Kapš, Leja Koželj, Sara Petrina in Maša Lešnjak.

Čestitke vsem tekmovalcem in veliko znanja ter športne sreče uvrščenim na finalno državno tekmovanje, ki bo 16. 5. 2019 na OŠ Brežice.

Pripravil:

Boštjan Miklič, prof.