V četrtek, 28. 2. 2019, se je 23 učencev naše šole udeležilo polfinalnega državnega tekmovanja v skokih z male prožne ponjave za osnovne šole. Tekmovanje je potekalo na OŠ Sevnica. Učenci so prikazali dobro zanje in natančno izvedli posamezne elemente. Dosegli so naslednje rezultate:

POSAMIČNO

– 1. mesto: Neža Erpič, Marija Preskar in Lev Špes,

– 2. mesto: Kaja Podboj in Darja Preskar,

– 3. mesto: Ajda Bogataj in Erazem Kovač.

EKIPNO

– 1. mesto: mlajše deklice: Meta Kapš, Darja Preskar, Marija Preskar, Sofija Preskar in Angelika Zajc,

– 1. mesto: starejše deklice: Kaja Podboj, Ajda Bogataj, Brina Gregorčič, Nika Podboj in Neža Erpič,

– 2. mesto: starejši dečki: Jakob Hvala, Sergej Preskar, Gregor Preskar, Lev Špes in Teodor Zajc,

– 3. mesto: najmlajše deklice: Ana Kapš, Maša Lešnjak, Iza Medle, Tisa Cvelbar in Urška Palčič.

Vsi omenjeni učenci (razen najmlajše deklice, ki tekmovanje zaključijo v polfinalu) so se uvrstili na finalno državno tekmovanje v skokih z male prožne ponjave, ki bo 25. 3. 2019, na OŠ Antona Ukmarja v Kopru.

Čestitke vsem tekmovalcem in veliko znanja ter športne sreče uvrščenim na finalno državno tekmovanje.

Pripravil:

Boštjan Miklič, prof.