Skoči na glavno vsebino
Select Page

Zadnji dan pouka smo na naši šoli pripravili prireditev z naslovom Šmihelski metulji letijo na počitnice. Prireditev smo posvetili dnevu državnosti in zaključku šolskega leta. Pripravili so jo učitelji podaljšanega bivanja. Sceno so krasili metulji. V uvodnem delu se je predstavil Mladinski pevski zbor pod vodstvom zborovodkinje Diane Dronjak ter zapel državno in šolsko himno. Spomnili smo se na praznik, saj 25. junija praznujemo dan državnosti, ki je slovenski državni praznik. Na ta dan pred 25-imi leti je naša država Slovenija formalno postala neodvisna. Prazniku in počitnicam je nekaj besed namenila tudi ravnateljica šole, magistrica Irena Hlača. Prireditev sta spretno vodila prvošolka Alja Brdar in četrtošolec Tevž Bajc. V kulturnem programu so se predstavili vsi učenci, ki obiskujejo našo šolo, s petjem, plesom in igranjem na inštrumente. Na prireditvi se je mentorica Karli Medvešček zahvalila prostovoljcem. Ravnateljica šole je podelila priznanja učencem, ki so s svojim spoštljivim odnosom in dosežki na različnih področjih obogatili našo šolo. Mentorica šolskega športa Damjana Burgar je razglasila naj športnico in naj športnika naše šole. To sta postala Maša Kočevar in Vid Rajh, ki sta prejela praktično nagrado. V sklopu šolskega projekta Erasmus + je potekal fotografski natečaj z naslovom “Moja nora družina”. Zmagovalka natečaja je postala Neža Vidmar iz 4. razreda, ki je prejela praktično nagrado. Prireditev so popestrili učenci likovnega snovanja pod mentorskim vodstvom Anice Klobučar, ki so pri pouku oblikovali oblačila iz raznobarvnih vrečk, se oblekli kot manekeni in se sprehodili po modni stezi. Za zaključek so vsi učenci podaljšanega bivanja ob pesmi Metuljček cekinček poleteli z metulji, ki so jih sami izdelali, na težko pričakovane počitnice.

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj

(Skupno 860 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST