Skoči na glavno vsebino
Select Page

Zadnji dan pouka v minulem letu smo na naši šoli pripravili prireditev z naslovom Smeh, veselje in iskrice v očeh v teh prazničnih dneh. V šolski telovadnici so se poleg učencev in delavcev šole prireditve udeležili predstavniki sveta šole in staršev, upokojeni šmihelski učitelji, starši ter drugi gostje. Prireditev je zasnovala učiteljica Katja Kapele. Začeli smo jo slovesno s slovensko in šolsko himno, ki sta ju zapeli mladinski pevski zbor pod vodstvom učiteljice Diane Dronjak. Programsko nit prireditve sta povezovala Iva in Luka v vlogi vile in škrata. Božiček je rabil pomoč, ker so bili njegovi škratje preveč zasedeni. Zanimalo ga je, kako otroci preživljajo praznični čas, zato sta se dobra vila in škrat odpravila k šmihelskim otrokom in povprašala, kaj počnejo v tem božičnem času, kaj jim ta čas pomeni, kakšne so njihove želje in da jim o praznikih povesta kaj novega. Matevž je povedal, da piše pismo Božičku, Laura posluša božične pesmi, Tinkara izdeluje novoletne čestitke za prijatelje, nekaj jih je izdelala tudi za novoletni bazar, ki so ga imeli v šoli. Škrat in vila sta ugotovila, da so otroci v prijetnem prazničnem vzdušju, da so ustvarjalni in navdušeni nad vsem, kar prinaša ta čas. Povedala sta, od kod prihajata ter spregovorila tudi o darilih. V zanimivem in bogatem kulturnem programu so se predstavili otroški pevski zbor pod vodstvom učiteljice Klavdije Hrastar, mažoretka Maja, Lev s trobento, Nia s kitaro, Vid s plesno točko, recitatorka Hana, Tilen s harmoniko in šolski band. Vila je povedala, da se vilinci skrivajo tudi na Gorjancih, kot je že zapisal dolenjski pisatelj Janez Trdina. Decembrski čas je zelo pomemben za Slovenijo, ker smo se Slovenci decembra pred 25-imi leti odločili, da bomo postali samostojni, da bomo v uradih govorili slovenski jezik, da bomo imeli svojega predsednika in da bomo živeli po zakonih, ki si jih bodo napisali sami. Slovenci smo 23. decembra 1990 odšli na referendum, kjer smo odgovarjali na pomembno vprašanje: Ali naj Slovenija postane samostojna in neodvisna država? Skorajda vsi Slovenci so se odločili, da si želijo svojo lastno državo. Tako smo dobili svoj košček raja – svojo lepo Slovenijo. Prvošolci so na prireditvi zaprisegli svojo pripadnost OŠ Šmihel in tudi zapeli pesem Kot sonček sem. Prisluhnili smo tudi sporočilu ravnateljice, mag. Irene Hlača. Nagovorila nas je tudi predsednica sveta staršev, gospa Gabi Ogulin Počrvina ter predstavniku šolske skupnosti izročila simbol sreče v obliki štiriperesne deteljice. Prireditev je sklenil učiteljski pevski zbor s pesmijo Naj bo srečno novo leto.

 

Zapisala: učiteljica Helena Murgelj

 

(Skupno 383 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST