Zaključilo se je tekmovanje iz slovenščine za Cankarjevo priznanje.

Decembrskega šolskega tekmovanja se je udeležilo 85 tekmovalcev od 4. do 9. razreda, od tega jih je 31 osvojilo bronasto priznanje.

Na januarsko območno tekmovanje so se uvrstili Matevž Hvala in Marija Judež iz 8. razreda ter Miha Kapš, Petra Lozar in Iza Maksl iz 9. razreda.

Učenec Miha Kapš je na območnem tekmovanju prejel srebrno priznanje, medtem ko je največ znanja prikazala Marija Judež, ki je v kategoriji osmošolcev dobila največje število točk v regiji in se uvrstila na državno tekmovanje.

Državno tekmovanje je potekalo 10. marca v Ljubljani. Tudi na tekmovanju najvišje stopnje je Marija Judež dokazala svojo ustvarjalnost in povezovanje literarnih del ter osvojila zlato priznanje.

Čestitamo vsem, ki ste na tekmovanju prikazali vidne rezultate, še posebej pa Mihu Kapšu ter Mariji Judež za osvojeni priznanji.