Šolskega tekmovanja iz matematike, ki je potekalo 21. 3. 2024, se je udeležilo 158 učenk in učencev matične in podružnične šole. Iz prvega triletja 86, iz drugega 45 in iz tretjega  27 učencev.

Priznanje Kenguru bo ob koncu šolskega leta prejelo 62 učencev:

Razred Učenke in učenci
1. Adam Rifelj, Ula Šmajdek, Bine Povž, Vid Zupančič, Matic Bukovec, Lara Horić, Alja Podkrižnik, Lovro Povšič, Aša Stergar, Julia Blatnik, Zoja Kapš
2. Maša Ravbar, Maja Kapš, Lija Kovačevič Balabanič, Ana Ožbolt, Lia Hrovat, Živa Jeralič, Nika Kreutz, Jan Švajger Umek, Luka Grošelj, Kaja Klobčaver
3. Urh Hrovat, Jaša Šobot, Ema Marjanović, Andrija Jurić, Ema Klobčar, Val Žagar, Vita Dernovšek, Oskar Pulko
4. Nejc Bukovec, Matic Meštrič, Adam Marjanović, Luka Jerković, Pika Gašper, Aleks Kreutz
5. Urban Golob, Alina Zupančič, Leonid Slana, Alja Drobnič, Tanita Klobučar
6. Bine Plut, Ajda Jakše
7. Sara Petrina, Filip Jerković, Miša Radoš
8. Kyra Markovič Hvala, Lana Drobnič, Nuša Florijančič, Ella Tomšič
9. Matej Gorenc, Neža Blatnik

1. 4. 2024 se je šest učencev naše šole udeležilo regijskega tekmovanja za učence 6.– 9. razreda. Tekmovanje je bilo organizirano na OŠ Šmihel, udeležilo pa se ga je skupno 178 učencev iz dvajsetih osnovnih šol regije.

Bronasto priznanje so osvojili šestošolec Bine Plut, sedmošolka Sara Petrina, Kyra Markovič Hvala in Lana Drobnič iz 8. razreda ter devetošolec Matej Gorenc.

Vsem tekmovalcem čestitamo za aktivno in zavzeto reševanje zahtevnejših matematičnih nalog.

Mentor:

Andrej Prah