Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek, 5. februarja, smo na naši šoli pripravili prireditev ob kulturnem prazniku z naslovom Reka besed in melodij nas spremlja povsod, ki jo je zasnovala učiteljica Mojca Klobučar ob pomoči učiteljice Mihaele Gerjovič. V šolski telovadnici so se prireditve udeležili učenci in delavci šole, pridružili pa so se nam tudi nekateri starši.

Prireditev smo začeli slovesno s slovensko in šolsko himno, ki sta ju zapeli mladinski pevski zbor pod vodstvom učiteljice Diane Dronjak. Prireditev so povezovali učenci Gaja Gregorčič, Bor Zirkelbach in Iva Baša v vlogah šole, mesta in reke Krke. Bor Zirkelbach v vlogi mesta je pozdravil reko Krko, saj je prepoznal glas in pesem našega novomeškega pesnika Dragotina Ketteja. Pridružila se jima je še Gaja v vlogi šole Šmihel, ki že 150 let nudi dom osnovnošolcem, jim daje znanje in modrost ter jih navdušuje za umetnost. Ves čas skrbi, da njeni učenci živijo Novo mesto, so nanj ponosni in ga čuvajo. V zanimivem in bogatem kulturnem programu so se predstavili naši učenci, mladi umetniki, ki bodo skrbeli za prepoznavnost Novega mesta še mnogo let, in sicer pevci otroškega in mladinskega pevskega zbora, pevci solisti, učenci z različnimi inštrumenti, ki obiskujejo GŠ Marjana Kozine, plesalke s hip hop točko, baletka Lara, šolski band, mlada pesnica Hana, prvošolci z deklamacijo dveh pesmi ter mažoretka Tina. Nastopila je tudi naša nekdanja učenka Ana Berus z operno pesmijo. Na prireditvi smo se tako spomnili umetnikov, ki so živeli in delali v Novem mestu: pesnika Dragotina Ketteja, skladatelja Marjana Kozine, baletnika Pije in Pina Mlakarja, pesnika Franceta Prešerna ter njegove muze in neuslišane ljubezni Primičeve Julije, belokranjskega pesnika Otona Zupančiča, slikarja Božidarja Jakca ter med našimi najmlajšimi zelo priljubljeno pesnico Vesno Pečaver. Ob prazniku nas je nagovoril pomočnik ravnateljice, Stanislav Papež, in podelil nagrade učenkam Piji Kapš, Lari Šetina in Leni Hren, ki so sodelovale na likovnem natečaju za logotip mednarodnega projekta ERASMUS+, v katerega smo vključeni. K sodelovanju smo povabili tudi starše, da z nami soustvarjajo in delijo naš vsakdan. Z glasbeno točko se je najprej predstavil oče Rok Hrovat, nato pa še mama Tadeja Omrzel. Na koncu prireditve so se s pesmijo Na Krki predstavile naše učiteljice in gostje iz OŠ Dragotina Ketteja, ki so pod mentorstvom gospe Darinke Pirc, ki je uglasbila Kettejevo pesem Na Krki, poskrbele za pravo glasbeno poslastico.

Z negovanjem kulture in umetnosti pa bomo še naprej skrbeli, da nas bo reka besed in melodij spremljala povsod …

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj

(Skupno 519 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST