Skoči na glavno vsebino
Select Page

Po končanem kulturnem dnevu in tednu vaj smo se naslednji petek, 14. oktobra, zbrali na prireditvi Rastoča knjiga pod šmihelskim soncem. Po tem, ko nam je šolski pevski zbor zapel šolsko in slovensko himno, je sledil krajši inspiracijski govor, katerega je pospremil nežen balet osmošolke Lare Markovič, ki je prebujala deklico z Rastočo knjigo. Podružniški zbor je prireditev popestril z ljudskim prepevanjem, ki sta ga spremljala violina in harmonika. V skladu s temo prireditve sta bila na odru razstavljena tudi kipca Šmihelčanka in Birčanka, ki upodabljata deklici z Rastočo knjigo, ki bosta v okviru projekta vsako leto zrasli. Prireditve so se udeležili tudi lokalni umetniki in župan MO Novo mesto Gregor Macedoni, mag. Igor Teršar, direktor Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti, in dr. Janez Gabrijelčič. Nastopile so tudi mažoretke, saksofonistka in hip hop plesalke. Pesniško dejavni učiteljica Justina Husu in osmošolka Hana Klemenčič sta recitirali svoji pesmi z naslovom Rastoča knjiga. Govor o Rastoči knjigi je imela tudi ravnateljica mag. Irena Hlača, prav tako je spregovoril tudi častni gost župan Gregor Macedoni, ki je imel govor o pomembnosti knjig in vrednot in tudi o zgodovini Novega mesta z Julijo Primicevo, ki je pokopana nedaleč stran na šmihelskem pokopališču. Temu primerno je sledila pesem Novo mesto. Za tem je spregovoril še oče projekta Rastoča knjiga, dr. Janez Gabrijelčič, in sicer o tem, kako je on hodil v šmihelsko šolo kot učenec, o razvoju Šmihela ter o stremenju k temu, da bi dobro vplivali drug na drugega in bili čedalje boljši. Sledila je simbolna otvoritev projekta Rastoča knjiga, ko so ravnateljica in Dr. Janez Gabrijelčič, mag. Igor Teršar in župan Gregor Macedoni prerezali trak. Učenci so potem recitirali pesem Toneta Pavčka: Rastoča knjiga, učitelji pa so prižigali bakle upanja. Tako smo uradno vstopili v projekt Rastoča knjiga. Prireditev se je zaključila z zahvalo in povabilom k ogledu kipca deklice z Rastočo knjigo.

Tomaž Gril, 8. a

(Skupno 354 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST