Glede na sedanje razmere se s 1. 9. 2020 novo šolsko leto začne z aktiviranjem modela B-OŠ, zato:

• Jutranje varstvo za učence 1. razreda bo od 6.00 dalje v učilnici 1. razreda.
  • V šolo bo vstop dovoljen samo učencem, starši svoje otroke pripeljete do vhodnih vrat, kjer učence počaka dežurni učitelj.
  • Pouk bo potekal po urniku v matičnih učilnicah, ki v največji možni meri preprečuje mešanje učencev med seboj, razen ko je to potrebno zaradi izvajanja specifičnih učnih predmetov.
  • Učenci bodo o urniku obveščeni 1. 9. s strani razrednikov. Prvi šolski dan imajo s seboj: pisalo, beležko, šolske copate in masko.
  • Sedežni red v učilnicah se ne spreminja. Če je mogoče, se zagotovi razdalja med učenci, ki znaša vsaj 1,5 metra.
  • V času pouka in odmorov učenci razredov ne zapuščajo brez dovoljenja učitelja. Zadrževanje na hodnikih šole ni dovoljeno.
  • Priporoča se, da učenci starejši od 6 let v skupnih prostorih nosijo maske.
  • Šolska malica bo organizirana v učilnicah, kosilo pa po razporedu prijavljenih učencev v jedilnici šole.
  • Odjava šolske prehrane bo telefonsko v tajništvo šole na številko 07 393 51 00, vsakodnevno do 9.ure.
  • Gibanje po šoli določajo talne oznake – pravilo gibanja po desni strani.
  • Pozorni smo na higieno, varnostno razdaljo, čiščenje in razkuževanje površin.
  • Učenci pešci, ki niso vključeni v podaljšano bivanje, odhajajo iz šole samostojno in takoj po končanem pouku in dejavnostih.
  • Starši otrok, ki so vključeni v OPB (matična šola), počakajo na otroka pred šolo ob določenih urah, ki so:
    –  med 13.45 in 14.00,
    –  med 14.30 in 14.40,
    –  ob 15.25,
    –  ob 16.20.
  • Šola bo v času pouka zaklenjena, dežurstvo v avli šole bosta opravljala dežurni učenec in učitelj.
  • V času poostrenih varnostnih ukrepov brez vnaprejšnjega dogovora vstop staršev v šolo ne bo možen. Starši, ki boste imeli vnaprej dogovorjen sestanek, boste počakali pred službenim vhodom v šolo. V zgradbo šole ne boste vstopali, dokler vam delavec šole ne bo omogočil vstopa. Ob vstopu si boste pred vhodom razkužili roke in obvezno nadeli zaščitno masko. V šolo prihajate le zdravi in brez bolezenskih znakov.
  • Šolski prevozi bodo od 2. 9. 2020 dalje vozili po naslednjem razporedu.
  • Način izvajanja šolskih prevozov sledi modelom izvajanja pouka. V primeru modela B se le-ta izvaja po osnovnih priporočilih NIJZ: polna zasedenost sedišč, obvezna uporaba zaščitnih mask za voznika in vse potnike (učence), uporaba razkužil za roke, zračenje in redno čiščenje vozil.
  • RODITELJSKI SESTANKI IN GOVORILNE URE – bodo do preklica potekale le na daljavo (dogovor z razrednikom.

Kljub aktualnim razmeram vam želimo prijeten začetek šolskega leta.

Romana Šarec Rojc

(Skupno 1.004 obiskov, današnjih obiskov 1)