Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 2. marca, so se naši osnovnošolci iz 8. in 9. razreda odpravili na Šolski center srednje šole Novo mesto. Petnajst uspešnih učencev s področja naravoslovja, ki jih je spremljala šolska knjižničarka Marjetka Dragman, si je ogledalo razstavo z naslovom Dolenjski naravoslovci. Omenjeno razstavo je pripravilo 20 dijakov novomeškega šolskega centra ob pomoči desetih mentorjev. Na šoli je obiskovalce razstave sprejel vodja projektno-raziskovalne naloge prof. Ivica Tomić, po razstavi pa jih je vodila profesorica dr. Andreja Eršte, skupaj z dvema dijakinjama. Na šolskem hodniku so na panojih prikazali 31 znanstvenikov in naravoslovcev, njihovih življenjskih poti in delovanje, vezano na Dolenjsko, Belo krajino in Posavje. Dva še živeča znanstvenika prof. dr. Franc Cvelbar, dipl. inž. fiz. in prof. dr. Miha Japelj, dipl. inž. kem. sta se udeležila odprtja razstave. Z razstavo so torej prikazali prispevek Dolenjcev k skupnemu razvoju naravoslovne znanosti ne le v slovenskem prostoru, ampak tudi širše, izven naših meja.

Naši osnovnošolci so pokazali veliko zanimanja za razstavo, saj so predstavljeni avtorji zaslužni za pestro bero učbenikov, znanstvenih del in ugotovitev, ki so še danes pomembni na številnih naravoslovnih področjih.

 

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj

(Skupno 394 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST