Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek, 22. aprila 2016, ob svetovnem dnevu Zemlje smo na naši šoli z učenci od 1. do 9. razreda izvedli medpredmetni dan dejavnosti – naravoslovni dan, ki smo ga poimenovali LOČEVANJE ODPADKOV. Na razredni stopnji smo se z učenci preko različne literature (zgodbice, pesmice …) pogovarjali o pravilnem, doslednem ločevanju odpadkov in osvežili znanje, kaj sodi v določen zabojnik. Tretješolce je obiskal gozdar, četrtošolci in petošolci pa so si naravo pobliže ogledali in poslušali zanimivo predstavitev na splavu, saj so se popeljali po dolenjski zeleni lepotici, reki Krki. Vsi smo bili eko ustvarjalni in smo iz odpadnega materiala (plastenk, plastičnih vrečk, papirja, kartona, zamaškov …) izdelali nove likovne izdelke in v avli šole pripravili zanimivo razstavo. Šestošolci so si ogledali prireditev ob dnevu Zemlje na Glavnem trgu ter na stojnici z razstavo izdelkov učencev podaljšanega bivanja in 7. razreda iz odpadne embalaže prikazali, da lahko z malo domišljije nastane prava umetnija. Učenci od 7. do 9. razreda so se v prvih dveh urah dneva udeležili predavanja na Komunali Novo mesto, nato pa so več časa posvetili urejanju in izgledu šole ter njene okolice. Tako so sedmošolci izdelali piktograme, zabojnike za papir, osmošolci so čistili okolico šole (pometanje, grabljenje, pobiranje smeti …), uredili cvetlične gredice, korita in skalnjak. Devetošolci so naredili izkop za visoki gredi, počistili in pobrusili mize v določenih učilnicah, uredili računalniško učilnico … Dan je bil posvečen skrbi za naše okolje in ohranitev našega planeta. Šestošolci so zapisali, kaj bodo naredili, da bo planet lepši:

 • Smeti bom metal v koš in jih ločeval, ugašal luči, manj računalnika – manj elektrike.

           (Jure V.)         

 • Ločevali odpadke in ne bomo jih metali v naravo, pač pa v koše za ločevanje. (Luka in Blaž)
 • Skrbno bom ločeval odpadke, smeti bom nesel v koš, ugašal bom električne naprave, ki jih ne bom potreboval. (Primož)
 • Čiščenje okolja, ugašanje luči. (Ana in Anita)
 • Ločeval bom odpadke. (Dejan in Nejc)
 • Uporabljal bom zeleno energijo za zdravo okolje. (Lovro)
 • Ugašam luči. Ko preneham uporabljati računalnik, ga ugasnem. (Mojca in Maša)
 • Ločujmo odpadke in s tem bomo pripomogli k lepšemu okolju. Hrana je potrebna za življenje, zato je ne bom metala stran. Uporabljamo obnovljive vire energije, da bo zrak čistejši. (Nika in Marija)
 • Ločujem odpadke, ker hočemo, da je naša Zemlja čista. (Ema in Živa)
 • Zemlja je naš dom in da bo lepša, bomo ločevali odpadke. (Svetlana in Ivana)
 • Bodimo prijazni do Zemlje in ločujmo smeti. Zmanjšajmo porabo vode. (Teodor in Matevž)

Zbrala in zapisala učiteljica Milka Hudoklin

Foto: učiteljica Helena Murgelj

(Skupno 399 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST