V četrtek, 1. junija, smo učitelji angleščine na predmetni stopnji organizirali angleško čajanko. Nanjo so bili povabljeni vsi redni obiskovalci dodatnega pouka in bralci angleške bralne značke od 6. do 9. razreda. V nabito polni učilnici se nas je zbralo prek 30 učencev in trije učitelji. Sprva smo si ogledali kratek angleški film, ki so ga v sklopu tekmovanja »Life unplugged« ustvarili sedmošolci, nato pa se seznanili s kulturo in tradicijo pitja čaja v Angliji. Skupaj smo popili skodelico pravega angleškega čaja (mnogi učenci prvič), dogodek pa zaokrožili z ogledom filma Čudoviti lisjak (Fantastic Mr. Fox), posnetega po knjižni predlogi znanega angleškega pisatelja, Roalda Dahla. Druženje je bilo zelo prijetno in zagotovo ga bomo ponovili tudi prihodnje šolsko leto.

Zapisal: Jaka Darovec