V ponedeljek, 26. septembra, je šmihelske učence podaljšanega bivanja  v sklopu šolskega projekta Rastoča knjiga obiskala mlada pesnica Sandra Murgelj. Učencem se je na kratko predstavila. Povedala je, da je študentka Akademije za glasbo v Ljubljani. Razdelili so se v dve skupini. Najmlajši so se zbrali na prostem, v mirnem kotičku za šolo, tretješolci so ji kasneje prisluhnili  v učilnici. Predstavila jim je svojo pesniško zbirko Rdeča vrtnica, ki je izšla pred štirimi leti, v času njenega srednješolskega izobraževanja. S pisanjem je začela že v osnovni šoli, intenzivneje pa v srednji šoli. Navdih za pisanje je črpala iz narave, iz vsakdanjega življenja, okolice, prijateljev. Velikokrat so jo navdihnile tudi živali. Svoje pesmi je objavljala v časopisih, revijah, glasilih, sodelovala je tudi v literarnih natečajih. Učencem je prebrala nekaj pesmi iz svoje zbirke. Bile so jim všeč. Spodbudila jih je k ustvarjanju. Nekateri so jih povedali, drugi jih bodo še zapisali. Z zanimanjem so si ogledali pesniško zbirko in fotografije, ki jo dopolnjujejo. Zastavili so ji številna vprašanja. Sandra Murgelj je tako popestrila Šmihelčanom uro podaljšanega bivanja.

Zapisala in fotografirala Helena Murgelj