V šolskem letu 2023/2024 smo izvedli dve izmenjevalnici rabljenih knjig, in sicer v novembru in aprilu. Potekali sta v dveh dnevih (termin po pouku in pred poukom), kar se je izkazalo za dobro, saj se ju je zaradi različnih dejavnosti lahko udeležilo več učencev.

Izmenjava je potekala po načelu – 1 knjigo podariš, 1 knjigo dobiš oz. si jo izbereš. Udeleženci so lahko zamenjali rabljene knjige za druge »nove« knjige. Med izmenjanimi knjigami so prevladovale pravljice, knjige o živalih, naravi, vrtu, otroške slikanice, kuharske knjige ter tujejezične knjige.

Za novembrsko izmenjevalnico sem za udeležence izdelala knjižna kazala, na katera sem zapisala motivacijske citate. Aprila pa smo bili ekološko naravnani in knjižnih kazal iz papirja nismo več podarjali.

Pri obeh izmenjevalnicah je sodelovalo 40 učencev in 6 strokovnih delavcev z različnim številom knjig.

Projekt Knjižna izmenjevalnica je zaživel, zato ga bomo ohranili in nadaljevali z izmenjavo knjig tudi naslednje leto.

Mentorica:

Lidija Špelič