Ker so šolska športna tekmovanja v klasični obliki v letošnjem šolskem letu zelo okrnjena, so se v ekipi Šport mladih organizirali na drugačen način.

Da bi učence dodatno motivirali za športne dejavnosti, preverili njihovo športno pripravljenost in popestrili ure športne vzgoje, so pri Športu mladih ponudili nabor športnih izzivov in vaj z različnih športnih panog. Tu starost in spol nista pomembna, pomembna je le dobra volja in veselje do športnega gibanja in izzivov, ki nam jih šport ponuja.

Pri Športu mladih so poskrbeli tudi za nagrade. Tokrat so nagrajenci sodelujoči, ne glede na njihov rezultat. Torej VAŽNO JE SODELOVATI, NE ZMAGATI je tokrat prvo vodilo športnega sodelovanja. Kar je v trenutnih razmerah, ki ponujajo neenake pogoje športnega udejstvovanja še kako pomembno.

Tudi učenci naše šole pridno sodelujejo v teh športnih izzivih. Trenutno so sodelovali v košarki, rokometu, skokih in badmintonu. Kar 16 ekip iz naše šole je bilo izžrebanih in se bo razveselilo nagrade.

Pohvala vsem sodelujočim.

Pripravila: Damjana Burgar