V sredo, 21. 9. 2021, smo učenci 7. b in 7. a odšli na športni dan – pohod iz Mirne gore na Gače. Na Mirno goro smo se odpeljali z avtobusom. Ko smo prispeli, smo se najprej odpravili na polurno hojo vse do vrha Mirne gore. Hodili smo po razgibani stezi v gozdu. Vmes smo se nekajkrat ustavili, da smo počakali počasnejše, se okrepčali in odšli naprej. Steza je bila lepa in pri vsakem drevesu je bil znak, na katerem je pisalo ime drevesa. Do vrha Mirne gore smo prišli po uri in pol hoje. Na vrhu je bila lepa kamnita koča z lesenim vrhom in rjavkasto streho, zraven pa je stalo veliko drevo in ob njem klopi. Usedli smo se na klopi, občudovali prekrasen razgled in zajtrkovali. Tam je bila tudi mlada mucka, a je bila zelo plašna. Ko smo se najedli, smo vzeli pot pod noge in odšli na drugi del pohoda – na Gače. Zopet smo hodili po potki, ki je bila ob gozdu. Hodili smo kar nekaj časa in čakal nas je še zadnji vzpon. Hrib je bil kar strm, ampak se je trud izplačal zaradi razgleda. Na vrhu hriba nas je čakala majhna hiška s klopmi. Ko smo vsi prišli na vrh, smo malo popili in odšli naprej. Ko pa smo končno prišli čisto do Gač in smučišča smo se zopet malo usedli in poklepetali. Najhitrejši fantje so se odločili, da smučarsko traso kar pretečejo. Srečali smo tudi psa pasme haski po imenu Tito. Nato smo odšli do avtobusa in se odpeljali nazaj do šole. Izlet je bil zelo zabaven in lep. Seveda pa tudi malo naporen.

Napisali: Ajda Recelj in Alja Brdar, 7. b

(Skupno 152 obiskov, današnjih obiskov 1)