Akcija Šolar na smuči je bila v tej zimi razširjena. Dodali so TEK NA SMUČEH. Namenjena je bila tretješolcem, v terminu od 9. do 10. februarja 2022. V organizacijo akcije so bili  vključeni nordijski/tekaški centri: Planica (ND Rateče Planica), Pokljuka (ŠD Pokljuka), Bonovec – Medvode (NŠD Medvode) in Rogla (TSK Rogla). Ostali partnerji pri organizaciji projekta so Smučarska zveza Slovenije, Zavod za šport RS Planica in Ministrstvo za notranje zadeve – Policija.

Tej akciji smo se priključili tudi na naši šoli. V obliki športnega dne smo sodelovali v četrtek, 10. 2. 2022, in sicer na Pokljuki. V čudoviti naravi in v odličnih naravnih pogojih, so učenci matične in podružnične šole prvič izkušali to zimsko športno disciplino.

Spoznali so tudi disciplino biatlon in imeli priložnost, da so srečali slovenskega olimpijca v biatlonu – Klemna Bauerja. Z njim so pokramljali in od blizu videli njegovo strelsko orodje, s katerim trenira. Vseskozi jim je na snežni progi pomagal tudi Jurček, prijazna maskota pokljuškega okoliša.

Kako zelo so uživali v dejavnostih, se lahko prepričate z ogledom slik.

POVEZAVA DO SLIK