Šolar na smuči pa ima že daljšo tradicijo in sicer z ALPSKIM SMUČANJEM. Tudi tu smo sodelovali, tokrat z učenci četrtega razreda matične šole in učenci petega razreda podružnice.

Na smučišču Gače so v sredo, 16. 2. 2022, nekateri naredili prve korake z alpskimi smučmi. Da ni tako enostavno, so učenci kmalu ugotovili. Vendar so pogumno in vztrajno preizkušali svojo voljo in telesno zmogljivost, dokler niso osvojili prve zavoje.

Nekateri so prve zavoje že obvladali od prej, ti so se po hribu spuščali od vrha in veliko hitreje. Vsi pa smo ugotovili, da je varno smučanje najpomembnejše. Učenci so imeli enkratno priložnost, da so o varnosti na smučišču slišali kar od Policije, ki je ta dan na smučišču sodelovala in ozaveščala udeležence.

Srečali so se s posebnim gostom, ki je prišel na Dolenjsko. Jure Košir je prijazno nagovoril učence in se jim podpisal na majico, ki so jo dobili v dar. Čudovit dan smo izkoristili za učenje in izpopolnjevanje znanja alpskih veščin.

Da smo se imeli zelo lepo, pričajo tudi zanimive slike.

Pa še ena zanimiva povezava do članka v Dolenjskem listu.