V sredo, 22. 3. 202, je na Rotovžu potekal 33. Otroški parlament, kjer so mladi  iz naše občine predstavili svoja razmišljanja in ideje. Našo šolo so zelo uspešno predstavljale Nika Petrina, Sara Petrina in Ema Kastrevc. Med mladimi poslanci, ki so razpravljali o duševnem zdravju otrok, je bilo izbranih deset delegatov, ki so nato na regijskem srečanju zastopali našo občino. Med izbranimi se je izkazala tudi Ema Kastrevc, ki je s svojim znanjem in prepričljivim nastopom navdušila prisotne.

Ema Kastrevc bo tako 11. 4.  2023 zastopala Dolenjsko na Nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo zasedal v Državnem zboru RS.

Iskrene čestitke Emi za dosežen uspeh. S svojim sodelovanjem bo nedvomno prispevala k razpravam o aktualni temi.