V okviru Rastoče knjige OŠ Šmihel je od 10. 2. do 5. 3. 2021 potekal natečaj za izdelavo izvirne družabne igre. Ocenjevalna komisija v sestavi Mojca Klobučar, Marjanca Šoško in Marjetka Dragman je prejela 16 družabnih iger, ki so prispele na natečaj v predpisanem roku. Komisija je igre natančno pregledala, prav tako navodila in odločila, da so zmagovalci:

*Na matični šoli, v kategoriji: 1. do 5. razred:

Alina Zupančič (Malo se razgibaj)

Utemeljitev:

Igra spodbuja k športni aktivnosti, je preprosta in estetsko izdelana. Navodila so kratka in jasna.

V kategoriji: 6. do 9. razred:

družina Kojić (Znanje, ki te popelje do zmage)

Utemeljitev:

Igra, ki jo je izdelala družina, je izvirna, tehnično dovršena in zabavna. V celoti je ročno izdelana. Navodila so natančna in razumljiva. Zabavna in poučna vprašanja z odgovori vključujejo zelo različna predmetna področja.

*Na podružnični šoli, v kategoriji 1.-5. razred:

Tanita in Žan Klobučar (Pametna kača)

Utemeljitev:

Igra je izvirna, razgibana in zabavna. Naloge vključujejo različna predmetna področja: šport, okolje, matematiko, pantomimo.

Vsi sodelujoči učenci bodo prejeli pohvalo. Zmagovalci bodo imeli čast, da prispevajo misel o medsebojnih odnosih za novi list kipca Deklice z Rastočo knjigo.

Družabne igre bodo naslednji teden na ogled v šolski knjižnici. Vabljeni.

Obvešča: Marjetka Dragman