Skoči na glavno vsebino
Select Page

30. oktobra, 1., 7. in 8. oktobra 2021 so osmošolke Loti Bele, Lana Rajar, Eli Gorjanc, Darja Preskar in Ema Kastrevc sodelovale na podjetniškem projektu Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti (ZUIP), ki ga v okviru programa »Mladim se dogaja« organizira Javna agencija Spirit v sodelovanju s konzorcijem še drugih osnovnih šol: OŠ Stopiče, OŠ Center, OŠ Drska, OŠ Toneta Pavčka ter Razvojnim centrom Novo mesto. Izziv se je glasil: Od kuhinje do postelje – kako izboljšati pot obroka od bolnišnične kuhinje do bolnika na oddelku? Razvoz obrokov od kuhinje do oddelkov namreč poteka po 800 metrih podzemnih hodnikov in po dvigalih novomeškega bolnišničnega kompleksa. Učenke so morale dodobra spoznati načine priprave in dostave obrokov ter predlagati rešitev za izboljšave. Ob zaključku izziva je ekipa komisiji predlagala rešitve izziva. Učenke so se osredotočile na reševanje problema napačno dostavljenih obrokov, ki imajo neugodne posledice pri bolnikih.  Predlagale so nov način označevanj pladnjev, ki bi bil usklajen z zapestnicami in našitki na oblačilu. Odrasli bi nosili zapestnice različnih barv, otroci pa našitke različnih živali.

Mentorja: Alen Lindič in Mateja Železnik

(Skupno 237 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST