Select Page

V petek, 23. 9. 2022, smo na OŠ Šmihel ter na Podružnici Birčna vas aktivno obeležili dan slovenskega športa. Državni praznik smo na šoli hkrati prepletli še s pričetkom letošnjega projekta Rastoča knjiga. Organizirali smo vrsto pestrih in zanimivih športnih vsebin, ki so bile prilagojene starostni stopnji učencev. Vsebine so bile naslednje:

  1. r.: POHOD/GIMNASTIKA/ŽOGARIJE/TEKALNICE
  2. r.: ROKOMET/TENIS/KEGLJANJE
  3. r.: TEKALNE IGRE/NAMIZNI TENIS/ROKOMET/ODBOJKA
  4. r.: POHOD
  5. r.: POHOD/NAMIZNI TENIS – ŠRC LIVADA
  6. r.: POHOD GABRJE – GOSPODIČNA
  7. r.: POHOD MIRNA GORA – GAČE
  8. r.: PLAVANJE
  9. r.: KOLESARJENJE

Podružnica Birčna vas: POHOD

V vsakem razredu so učenci prisluhnili nagovoru o pričetku projekta Rastoča knjiga.

Nad vsebinami so bili učenci navdušeni, saj so spoznali vrsto novih športov ter se z vrstniki gibali v naravi.

Hvala vodstvu šole, ki je podprlo športni dan v omenjeni obliki, ter vsem vodjem dejavnosti posameznega razreda in ostalim sodelavcem. Zahvala pa velja seveda tudi zunanjim izvajalcem, ki so s svojimi vsebinami obogatili izvedbo športnega dne. To so: Rokometni klub Krka, Ženski odbojkarski klub TPV Volly, NT klub Krka, Kegljaško društvo Vodnjak, Teniški klub  Portovald, NT klub SU in Gimnastično društvo Gym NM.

Naj bo šport oz. gibanje del našega vsakdana vse leto.

Damjana Burgar in Boštjan Miklič

(Skupno 313 obiskov, današnjih obiskov 1)