Skoči na glavno vsebino
Select Page

V jedilnici srednješolskega centra Novo mesto je v sredo popoldan, 1. 3. 2023, potekalo področno ekipno šahovsko tekmovanje osnovnih šol med mlajšimi in starejšimi učenci in učenkami.

Prisotni smo lahko spremljali več napetih šahovskih partij, saj so v več ekipah s področja Dolenjske igrali šahisti in šahistke, ki se s šahom ukvarjajo v šahovskih šolah ter klubih, ob tem pa se udeležujejo raznih ligaških področnih tekmovanj in turnirjev, organiziranih na različnih lokacijah po državi.

Vsi šahisti, ki so zastopali OŠ Šmihel, so se potrudili po svojih najboljših močeh ter tako dosegli zelo lepe uspehe:

Maša Vidic, Julia Poljšak, Ines Božič in Manca Čretnik so v kategoriji mlajših deklic postale področne podprvakinje in s tem osvojile pokal za 2. mesto. Področne prvakinje so postale šahistke iz OŠ Mirna, tretje pa so bile aktualne občinske prvakinje iz OŠ Otočec.

Mlajši dečki v postavi Tadej Zadravec, Jure Kapš, Dan Jantolek, Gal Goršin in Leonid Slana so v štirih urah, kolikor je trajalo tekmovanje rekordnega števila devetih ekip,  zadržali potrebno koncentracijo ter po osmih tekmah osvojili pokal za 3. mesto.

Starejši dečki v postavi Žan Hočevar, Marko Kapš, Anže Pavlič, Bine Erpič in Božidar Šiler Hudoklin so po sedmih odigranih kolih končali tekmovanje tik pod stopničkami – na 4. mestu.

Vsem šahistkam in šahistom veljajo čestitke za izkazano vztrajnost, športno obnašanje in uspeh.